روح الله بلوردی هستم متولد 1357  ، فعالیت خود را در زمینه طراحی از دوره دبیرستان و با هنر نقاشی ، خوشنویسی و گرافیک شروع کردم بعد از آمدن به تهران در سال 76 و آشنایی با دوستان موسسه سبوح به گرافیک رایانه ای علاقه مند شدم و از سال 78 اولین آثار خود را با نرم افزار کورل فتو پینت و کورل دراو شروع کردم. در سال 96 در  رشته گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی بندرعباس فارغ التحصیل شده ام. هم اکنون به فعالیت در زمینه طراحی وب و طراحی فونت مشغول هستم.

پس از 2 سال انتظار بلاخره نسخه نهایی جوملا 4 با شگفتی های بسیار منتشر شد.

من همیشه به دنبال پالت های رنگ متفاوت برای طراحی وب هستم . این بار پالت رنگ های متریال دیزاین را برای شما اماده کردم . استفاده از این پالت ساده است. کافی است در کورل دراو در بخش پالت های رنگ افزودن پالت رو کلیک کنیدو این فایل را انتخاب کنید.

گاهی شرکتهای نو پا یا شرکتهای بزرگ بعد از مدتی دچار ورشکستگی یا بحران های جدی می شوند ، چیز مهمی که در این بین هیچگاه بررسی نشده و از اهمیت کمتری برخوردار بوده شیوه اشتباه مدیریت سنتی و سود گرا در شرکتهای ایرانی است . به بیان واضح تر در شبوه های سنتی اخر هر ماه  مدیران شرکت اول دستمزد و سود رو اول بر میدازند بعد اقدام به کسر هزینه ها می کنند ، این کار چند ایراد کلی دارد.
ایراد اول : چون مدیران سود خودشون رو بر میدازند دیر تر متوجه ضرر دهی شرکت شده و فرصت جبران را از دست می دهند.
ایراد دوم که مهم نیست هست ، اینست که متاسفانه حقوق دستمزد رو از باقیمانده این درامد پرداخت می کنند بهمین جهت باعث میشود در تا حقوق قشر اسیب پیر گاها ناقص یا با تاخیر پرداخت شود.
بهترین روش برای گریز از این مشکل میتواند عملکرد معکوس در برداشتها باشد به این روش که ابتدا کلیه هزینه ها کسر و پرداخت گردد و اگر چیزی باقی ماند مدیران سهم خواهی و دستمزد بگیرند.
در کشورهای پیشرفته هم این قدر بی حساب و‌کالب از حساب شرکت برداشت نمی شود ، نبود خود نظارتی و عدم اینده نگری ضعف مدیریت ماست.

هر کشوری برای پیشرفت لازم می داند تا تمامی راههای دور زدن قوانین مالی را محدود کند ، تا کسی نتواند فرار مالیاتی یا سرمایه ای داشته باشد ، باید سرمایه آحاد جامعه اعم از مسئولین و مردم مشخص باشد ، راستگویی و سیستماتیک نمودن سیستم های گردش مالی یکی از این روش ها می باشد.

در سیستم مالی هر کشور باید بتوان مسیرحرکت پول از چاپ تا گردش های متفاوت را رصد کرد و سوء استفاده های احتمالی از آن را تشخیص و جلوی آنرا گرفت. یکی از روش های مرسوم در دنیا جایگزینی پول دیجیتال به جای پول فیزیکی است زیرا پول دیجتال فوایدی دارد که در پول فیزیکی قابل مشاهد و رصد نیست. در اقتصاد های پیشرفته از پول فیزیکی و گردش های مالی با نام پول سیاه یاد می کنند چون رصد و کنترلش تا حد زیادی غیر قابل کنترل است اما برعکس پول دیجیتال قابل رصد و کنترل می باشد.

فواید پول دیجیتال

  1. کنترل مراحل استخراج و گردش مالی
  2. قابل رصد و کنترل
  3. جلوگیری از سوء استفاده های مالی
  4. حذف هزینه چاپ و کنترل پول های تقلبی
  5. امکان دریافت مالیات و عوارض
  6. سهولت دسترسی
  7. امنیت انتقال
  8. ...

پول دیجیتال باید به عنوان یک گزینه مناسب برای جلوگیری از رانت ، قاچاق ، تروریسم و سایر مشکلات مالی جامعه در نظر گرفته شود ، لزوم پیشرفت در هر کشوری کاهش پول فیزیکی و افزایش پول دیجیتال است. به هر حال پول کاغذی مجبور به حذف است ، دیر یا زود این اتفاق باید بیافتد و گریزی از آن نیست.

 

 سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان از کسب 13 رتبه برتر کشوری در جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد توسط فرهنگیان و دانش آموزان استان کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حمیدرضا دعاگویی با اعلام این خبر افزود: 5 رتبه در بخش دانش آموزی، 7 رتبه در بخش فرهنگیان و یک رتبه در بخش دانشجو معلمان در جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد کسب شده است.

وی افزود: در بخش دانش آموزی هستی بیت اللهی، دانیال کریمی، شیرین صادقی، علی رضا سرحدی زاده و محمد مهدی بلوردی حائز رتبه کشوری شده اند.

حمیدرضا دعاگویی گفت: در بخش فرهنگیان نیز آثار حمید کاربخش، رضا رفیعی زاده، فاطمه محمد اکبری، طبیه ستوده نیا، فاطمه نژاد ملایری، نسرین باغینی‌پور و در بخش گروهی جشنواره نیز اثر نسرین مودی و مهدی باغینی پور و اثر نسیبه شهبازی و مرضیه کریمی در جمع رتبه های برتر کشوری قرار گرفته اند.

دبیر جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد استان کرمان، گفت: در بخش دانشجو معلمان نیز اثر سید رضا کارآموزیان به جمع رتبه های برتر کشوری راه یافته است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، تصریح کرد: رتبه های بخش های برنامه های موبایلی و دانش آموزان با نیازهای ویژه هنوز اعلام نگردیده است و در آینده ای نزدیک اعلام نتیجه می گردد.

شایان ذکر است جشنواره تولید محتوای الکترونیکی در سال گذشته با شعار "از جبر آموزش تا لذت یادگیری" برگزار گردید.

لینک خبر

امروز که قیمت ها رو می دیدم واقعا برام تعجب داشت ، یعنی ما اینقدر مردم عجیبی شدیم که به ضرر خودمون هم حاضریم کار کنیم؟ تو هر خراب شده ای وقتی چیزی گرون میشه هیچ خری خرید نمیکنه تا مجبور بشن ارزونش کنن اما تو کشور ما 4 تا احمق نادون بی سواد سودجود خود خواه میان با سرمایه های شناورشون به جای سرمایه گذاری تو تولید میان فقط بازار آشفته درست می کنند ، اینقدر احمق هم هستند که فکر می کنند سود کرند که زهی خیال باطل که هم به خودشون هم به بچه هاشون ظلم کردن ، دلار 10 هزارتومنی حاصل اشتباه پدران ما بوده و دلار صد هزارتومنی هم حاصل اشتباه ما برای فرزندانمون

برخی از ما ایرانی ها اخلاق جالبی داریم وقتی میخوایم تو جاده سبقت بگیریم هی سرک می کشیم ببینیم ماشین میاد یا نه ، هی دل دل می کنیم و سبقت نمی گیرم آخرش لحظه ای تصمیم به سبقت می گیریم که هم خطرناک هست هم بد ، یعنی میزاریم توی آخرین لحظه و تو بدترین موقعیت سبقت می گیریم بعد هم به خودمون آسیب میزنیم هم به ماشین جلویی ، یا اگر آسیب نزنیم کلی فشار و استرس به خودمون و همراهامون میاریم. حکایت این نوع رانندگی دقیقا حکایت این روزهای قیمت ارز و سکه است ، وقتی طلا پایین میاد یا دلار پایین هست کسی سراغش نمیره اما همینکه شروع به بالا رفتن می کنه ما فکر می کنیم اگر نخریم گرون تر میشه ما هم ضرر می کنیم ، پس هم بازار رو الکی آشفته می کنیم هم به دولت و کشور ضرر می زنیم.

توی کشور ترکیه وقتی دلار بالا رفت و پول ملی شون بی ارزش شد ، شروع به آتیش زدن دلار ها کردن و دلار رو تحریم کردن اما ما مثل ادم های نادون فکر می کنیم که شمه اقتصادی داریم و شروع می کنیم تمام سرمایه زندگی که یه عمر جمع کردیم رو میریزیم توی بازاری که همش حباب هست.

اگر دوست دارید بدونید قیمت دلار در بازار جهانی واقعا چند هست روی لینک زیر کلیک کنید :


قیمت دلار در گوگل

چیزی که می بنیید برای شما هم مثل من تازگی داره

این نرخ واقعی پول ایران توی بازار جهانیه ، پس شما اگر دلار یا یوررو رو با قیمت حدود 10 هزار تومن خرید کنید عملا 5 هزار تومان پول حباب پرداخت کردید یعنی سرمایه ای که دور ریختید ، طبق خبر مجلس درآمد دولت از گرونی دلار بیش از 6900 میلیارد تومان بوده ، این یعنی خریت من و شما که از دستمون رفته ، لطفا پس قدری عاقلانه تصمیم بگیرید ، پول خودتون هست دوست دارید آتیش بزنید به کسی ربطی نداره اما اوضاع بازار رو برای بقیه متشنج نکنید، این داستان رو بخونید حداقل معلوماتتون بالا بره:

اعضای قبیله سرخ پوست از رییس جدید می پرسن: «آیا زمستان سختی در پیش است؟»
رییس جوان قبیله که هیچ تجربه ای در این زمینه نداشت، جواب میده «برای احتیاط برید هیزم تهیه کنید» بعد میره به سازمان هواشناسی کشور زنگ میزنه: «آقا امسال زمستون سردی در پیشه؟»
پاسخ: «اینطور به نظر میاد»، پس رییس به مردان قبیله دستور میده که بیشتر هیزم جمع کنند و برای اینکه مطمئن بشه یه بار دیگه به سازمان هواشناسی زنگ میزنه: «شما نظر قبلی تون رو تایید می کنید؟»
پاسخ: «صد در صد»، رییس به همه افراد قبیله دستور میده که تمام توانشون رو برای جمع آوری هیزم بیشتر صرف کنند. بعد دوباره به سازمان هواشناسی زنگ میزنه: «آقا شما مطمئنید که امسال زمستان سردی در پیشه؟»
پاسخ: بگذار اینطوری بگم؛ سردترین زمستان در تاریخ معاصر!
رییس: «از کجا می دونید؟»
پاسخ: «چون سرخ پوست ها دیوانه وار دارن هیزم جمع می کنن!

متاسفانه شب 22 بهمن تعدادی از وب سایت های خبری ایرانی هک شده و الباقی نیز از دسترس خارج شده اند ، این اتفاق و گزارش مرکز ماهر وزارت ارتباطات باعث شد تا چند نکته ای را در این مورد گوشزد کنم شاید کسی به آنها توجه کرد.

شاید این تیتر به نظر شما کمی اغراق آمیز به نظر برسد ، اما متاسفانه حقیقت دارد ، اخرین قربانی این شبکه اجتماعی میتوان به سایت کلوپ اشاره کرد، متاسفانه مردم ما به خاطر نداشتن یا ضعف شدید فرهنگ وب متاسفانه به سمت این پیام رسان حرکت کردند و این حرکت اینقدر سریع و تند و بی مطالعه بود که باعث شد تا اکثر کسب و کارهای حقیقی در دنیای اینترنت از بین برود ، این که یک تکنولوژی باعث از بین رفتن یه سری شغل شود و باعث بوجود آمدن شغل های جدید شود ،

متاسفانه در مقاله ای که چند وقت پیش در مورد انتخاب وب سایت یا شبکه اجتماعی نوشتم به این نکته اشاره کردم ، که ایجاد کانال بدون وب سایت عملا اشتباههی بزرگ است که در هیچ کشوری غیر از ایران اتفاق نمی افتد ، ما ایرانی ها همیشه کلاه هزینه سرمان رفته و این بار اول نیست ، چون زدن کانال هیچ هزینه ای ندارد و عضو گیری در آن راحتتر از وب سایت هست ، همیشه فکر می کنیم کانال بهتر است ، در حالی که وب سایت با همه مشکلاتی و زحماتی که دارد ، این حسن را دارد که مالک 100 درصد آن شما هستید و بدون حکم قضایی هیچ گاه ارتباطش با مشتری شما قطع نمی شود ، ولی کانال های شبکه های اجتماعی همیشه در معرض فیلتر یا حذف یا بن شدن هستند و عملا به هیچ روشی بعد از حذف یا بن شدن قابل بازگشت نیستند.

به امید خدا کم کم زمینه شروع کار بر روی فونت شکسته نستعلیق دست نویس دیما نیز شروع شده ، ان شالله این فونت هم مثل فونت شکسته نستعلیق دیما بتواند مشکلات طراحان وب فارسی را برطرف کند.

دوستانی که قصد حمایت یا پیش خرید فونت رو دارن میتونند از طریق سایت fontirani.ir این کار رو انجام بدن و ما رو تشویق کنند.

ساماندهی

logo-samandehi

تماس با ما

در صورت علاقه میتوانید نظرات یا انتقادات و پیشنهادات یا سفارش کار خود را برای من ارسال کنید.

پیام
پیام شما ارسال شد.

Template Design:Dima Group