روح الله بلوردی هستم متولد 1357  ، فعالیت خود را در زمینه طراحی از دوره دبیرستان و با هنر نقاشی ، خوشنویسی و گرافیک شروع کردم بعد از آمدن به تهران در سال 76 و آشنایی با دوستان موسسه سبوح به گرافیک رایانه ای علاقه مند شدم و از سال 78 اولین آثار خود را با نرم افزار کورل فتو پینت و کورل دراو شروع کردم. در سال 96 در  رشته گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی بندرعباس فارغ التحصیل شده ام.

r.balvardi@gmail.com

دریافت نمونه کارها

متاسفانه شب 22 بهمن تعدادی از وب سایت های خبری ایرانی هک شده و الباقی نیز از دسترس خارج شده اند ، این اتفاق و گزارش مرکز ماهر وزارت ارتباطات باعث شد تا چند نکته ای را در این مورد گوشزد کنم شاید کسی به آنها توجه کرد.

شاید این تیتر به نظر شما کمی اغراق آمیز به نظر برسد ، اما متاسفانه حقیقت دارد ، اخرین قربانی این شبکه اجتماعی میتوان به سایت کلوپ اشاره کرد، متاسفانه مردم ما به خاطر نداشتن یا ضعف شدید فرهنگ وب متاسفانه به سمت این پیام رسان حرکت کردند و این حرکت اینقدر سریع و تند و بی مطالعه بود که باعث شد تا اکثر کسب و کارهای حقیقی در دنیای اینترنت از بین برود ، این که یک تکنولوژی باعث از بین رفتن یه سری شغل شود و باعث بوجود آمدن شغل های جدید شود ،

متاسفانه در مقاله ای که چند وقت پیش در مورد انتخاب وب سایت یا شبکه اجتماعی نوشتم به این نکته اشاره کردم ، که ایجاد کانال بدون وب سایت عملا اشتباههی بزرگ است که در هیچ کشوری غیر از ایران اتفاق نمی افتد ، ما ایرانی ها همیشه کلاه هزینه سرمان رفته و این بار اول نیست ، چون زدن کانال هیچ هزینه ای ندارد و عضو گیری در آن راحتتر از وب سایت هست ، همیشه فکر می کنیم کانال بهتر است ، در حالی که وب سایت با همه مشکلاتی و زحماتی که دارد ، این حسن را دارد که مالک 100 درصد آن شما هستید و بدون حکم قضایی هیچ گاه ارتباطش با مشتری شما قطع نمی شود ، ولی کانال های شبکه های اجتماعی همیشه در معرض فیلتر یا حذف یا بن شدن هستند و عملا به هیچ روشی بعد از حذف یا بن شدن قابل بازگشت نیستند.

به امید خدا کم کم زمینه شروع کار بر روی فونت شکسته نستعلیق دست نویس دیما نیز شروع شده ، ان شالله این فونت هم مثل فونت شکسته نستعلیق دیما بتواند مشکلات طراحان وب فارسی را برطرف کند.

دوستانی که قصد حمایت یا پیش خرید فونت رو دارن میتونند از طریق سایت fontirani.ir این کار رو انجام بدن و ما رو تشویق کنند.

از اونجایی که شهر بلورد رو خیلی دوست دارم ، یه سایت خوب بری این کار دیدم لازمه و اون رو راه اندازی کردم:

http://www.balvardcity.com

سر بزنید خوشحال میشم.

با سلام خدمت شما دوستان ، من روح الله بلوردی هستم و حدود 20 سال است که گرافیستم ، در مدت این 20 سال به مناسبت های مختلف کاغذ دیواری های زیادی را برای ویندوز یا موبایل طراحی کردم ، شما میتوانید با نصب این نرم افزار این کاغذ دیواری ها یا همان وال پیپر ها را دانلود کنید و بر روی موبایل خود استفاده کنید.


این نرم افزار با اینترنت کار می کند ، پس اگر اینترنت ندارید لطفا نصب نکنید.


سرعت نرم افزار به اینترنت شما بستگی دارد پس اگر کند است یا دیر لود می کند مشکل از نرم افزار نیست.


با تشکر روح الله بلوردی

 

لینک دانلود :

https://cafebazaar.ir/app/ir.dima.balvardiwallpaper/?l=fa

 

شاید عنوان مقاله حساسیت برانگیز باشد ولی علت اصلی این نگارش چیز دیگری ، هر قومیتی و ملیتی با ثبت تاریخ برای خود فرهنگ ساخته و این کار را جز با یک قلم یا نگارش خاص انجام نداده است ، خط و قلم هویت هر قومیتی را می رساند ، جدیدا پان ایرانیسم ها خیلی جدی شروع به فعالیت هایی کردند تا تاریخ قدیم را زنده کنند و خود را در گذشته درگیر کنند ، کسانی که حتی یک خط تاریخ نخوانده اند ، کورش شناس و داریوش شناس شده اند متاسفانه ، در همین راستا بود که به نظرم جالب رسید که اینها اینقدر علاقه به حذف تاریخ اسلامی به عنوان یک تاریخ تحمیلی دارند ، برای قلم نگارش خود چه فکر کرده اند، جالب اینجاست که خیلی از این متعصبین به ایرانی بودن اگر کلمات عربی را از زبانشان حذف کنید کلا لال می شوند چه برسد که بخواهند خط عربی را هم حذف کنند فکر کنم میخواهند با خط میخی مطلب بنویسندیا نگارش های ارتباطی خود را انجام دهند.

فرهنگ های التقاطی یا تحمیلی در طول تاریخ ایران کم نبوده به عنوان مثال میتوان فرهنگ یونانی و سلسله سلوکیان را مثال زد که ایرانی ها مقاومت کرده و بعد از 100 سال آنرا دور انداخته و فرهنگ خود را باز یابی کردند یا فرهنگ لایکی یا همان آزادی غربی در زمان شاه که حتی نتوانست 50 سال هم دوام بیاورد ، اما فرهنگی مثل اسلام ، فرهنگی بود که با خلق و خوی ما ایرانی ها سازگاری بیشتری داشت به همین دلیل بیشتر از 1200 تا 1300 سال است که در ایران ریشه دوانده و عملا حذف آن از فرهنگ ایران باعث آسیب جدی به هم هنر و فرهنگ خواهد شد و هم ایجاد جایگزینی اساسی برای آن بسیار سخت و شاید محال باشد.

از بزرگترین اثرات فرهنگ اسلامی علاوه بر هنر معماری و نقاشی ، هنر خوشنویسی و نگارش است ، قلم هایی که ما ایرانیان هم اکنون با هر نامی در حال استفاده از آن هستیم ، ریشه اسلامی داشته است و از واژه های عربی در خود استفاده کرده است ، به حدی که با هر قلم فارسی که شما نگارش کنید برای یک عرب قابل خواندن است. یا حتی گاهی قابل فهم مثل جمله معروف " استعمال دخانیان ممنوع" کاملا عربی است اما ما در فارسی استفاده می کنیم.

هدف من از نگارش این مطلب و نوشتن این مطالب این هست که بگویم هم اکنون چیزی با نام قلم فارسی وجود ندارد و ما عملا قلم فارسی نداریم ، اکثر قلم های ما از قلم نسخ الهام گرفته شده است و می توان گفت ، غیر از نستعلیق یا شکسته نستعلیق که تغییرات زیبایی در اصل این قلم داده است ، الباقی سایه سنگین خط نسخ را در خود دارد ، بنده به عنوان کسی که در طراحی فونت مشغول می باشم ، این نیاز را احساس می کنم که باید برای ایجاد قلم های اصیل ایرانی باید فکری تازه شود تا از این ساختاری که عملا عربی شده به سمت فارسی برگردیم ، یا حداقل این تفاوت را اینقدر زیاد کنیم که هم زیبا باشد و هم متفاوت ، سفارشم به دوستان ایرانی طراح فونت این است که بهتر است فونت نسخ میرزا احمد نیریزی را به عنوان پایه تغییرات در نظر بگیرند تا فونت فارسی قدری از برادر خود متفاوت تر شود و تغییر را هم زیبا هم متفاوت ایجاد کند.

شاید با تحقیق در گذشته حتی بتوان شیوه نگارشی ایرانی و اصیل متفاوت با هر آنچه که اکنون وجود دارد را به وجود آورد.

با آرزوی روزهای خوش

روح الله بلوردی

 خبر خوش برای طراحان وب که با جوملا کار می کنند.

جوملا با همه مشکلات و خوبی و بدی ها بعد انتشار چند ده نسخه اکنون 12 ساله شد. 12 سال با جوملا تجربه های خوبی برای ما داشت و عملا باعث پیشرفت طراحی وب تجاری ایران شده است. جوملا توانسته خود را در بین طراحان ایرانی به عنوان یک انتخاب خیلی خوب جای خود را باز کند ، جوملا در نسخه های آخر خود اینقدر تغییر داشته که یک سیستم مدیریت محتوای جدید شده است. این تغییر به حدی بوده است که می توان گفت سایر سیستم های مدیریت محتوا فاصله ای جدی با جوملا پیدا کرده اند.

امیدواریم جوملا هر روز بهتر از روزهای قبل باشد.

روح الله بلوردی

وب سایت یا کانال در شبکه های اجتماعی یا صفحات معرفی در شبکه های اجتماعی ، کدام بهتر است ، این سوال برای تمامی کسانی که وب سایت دارند یا میخواستند داشته باشند مطرح شده است. سوالی که جوابش یکی از این گزینه ها نیست بلکه براساس نیاز باید ترکیبی از اینها رو داشته باشیم. ما در اینجا خوبی ها و بدی های هر کدام را برای شما می گوییم تا انتخابی آگاهانه داشته باشید.

خیلی از دوستان در سایت اشتراک تصویر اینستاگرام عضو هستند و علاقه دارند که این تصاویر رو در سایت خودشون هم نمایش بدن ، در این آموزش بخش اول این کار را آموزش می دهیم. تا شما بتوانید از سایت اینستاگرام یک فید برای نمایس تصاویر یا فالورها یا سایر امکانات اینستاگرام استفاده کنید.

تماس با ما

در صورت علاقه میتوانید نظرات یا انتقادات و پیشنهادات یا سفارش کار خود را برای من ارسال کنید.

پیام
پیام شما ارسال شد.

Template Design:Dima Group