روح الله بلوردی هستم متولد 1357  ، فعالیت خود را در زمینه طراحی از دوره دبیرستان و با هنر نقاشی ، خوشنویسی و گرافیک شروع کردم بعد از آمدن به تهران در سال 76 و آشنایی با دوستان موسسه سبوح به گرافیک رایانه ای علاقه مند شدم و از سال 78 اولین آثار خود را با نرم افزار کورل فتو پینت و کورل دراو شروع کردم. در سال 96 در  رشته گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی بندرعباس فارغ التحصیل شده ام. هم اکنون به فعالیت در زمینه طراحی وب و طراحی فونت مشغول هستم.

شاید این تیتر به نظر شما کمی اغراق آمیز به نظر برسد ، اما متاسفانه حقیقت دارد ، اخرین قربانی این شبکه اجتماعی میتوان به سایت کلوپ اشاره کرد، متاسفانه مردم ما به خاطر نداشتن یا ضعف شدید فرهنگ وب متاسفانه به سمت این پیام رسان حرکت کردند و این حرکت اینقدر سریع و تند و بی مطالعه بود که باعث شد تا اکثر کسب و کارهای حقیقی در دنیای اینترنت از بین برود ، این که یک تکنولوژی باعث از بین رفتن یه سری شغل شود و باعث بوجود آمدن شغل های جدید شود ،

اما تلگرام یک تکنولوژی نیست و این یعنی اینکه این وسط اشتباه بزرگی رخ داده است. متاسفانه تلگرام یک پیام رسان است نه بیشتر ، اما به دلیل اینکه راه اندازی کانال و گروه در آن بسیار ساده و رایگان است در بین ایرانی ها سریع گسترش یافت ، ما ایرانی ها همیشه اشتباه بزرگی را تکرار می کنیم و آن این است که در هر موضوعی اول به هزینه نگاه می کنیم ، به همین دلیل کلاه زیادی سر ما میرود ، انگلیسی ها ضرب المثل جالبی دارد می گویند" اینقدر پولدار نیستم که جنس ارزان بخرم" ، این ضرب المثل واقعا باید به دقت نگاه شود ، ما ایرانی ها همیشه بخاطر هزینه کمتر این اشتباه را کرده و چند برابر هزینه می کنیم ، جدیدا از یکی از دوستان شنیدم که متاسفانه یک ارگان نیمه دولتی برای تبلیغاتش توی کانال های تلگرامی بیش از 1000 میلیارد تومان هزینه کرده و با فیلتر تلگرام این هزینه بر باد رفته است. کم نیستند کسانی که برای تبلیغ در تلگرام هزینه کردند ، خود بنده برای تست با مدیر یکی از کانال هایی که اعضای زیادی هم نداشت برای تبلیغ صحبت کردم ، هر نیم ساعت 400 هزارتومن هزینه می گرفت و حاضر نشد کانال رو در مقابل مبلغ 100 میلیون تومان به فروش برساند. این یعنی که بازاری بزرگ بر روی یخ در دریایی مواج سرمایه گذاری شده ، اکنون که این پیام رسان فیلتر شده ، هزینه های گزافی بر باد رفته و همه درگیر این هستند که آیا بمانند یا نه ، ما به این دوستان یه یک جمله را می گوییم ، تلگرام تکنولوژی نیست یک پیام رسان است ، یک نرم افزار است ، پس در یک نرم افزار سرمایه گذاری کاملا غیر منظقی است زیرا شما سهمی از آن ندارید.سعی کنید در جایی سرمایه گذاری کنید که مالک همه یا بخشی از آن باشید.

مشاغل ایجاد شده براساس این شبکه اجتماعی نه پایدار است نه شغل واقعی است ، تلگرام ابزار است ، استفاده از آن هم باید ابزاری باشد. شما اگر به جای تلگرام کاربران را به سمت وب سایت خود می کشاندید اکنون سرمایه واقعی و قابل استفاده داشتید ، شاید نتوان یک وب سایت رو بخوبی یک کانال تلگرام سریع محبوب کرد اما اگر بتوانید محبوب کنید وب سایتی ماندگار و همیشگی خواهید داشت.

مشاغل واقعی در دنیای وب براساس وب سایت ها شکل می گیرد و این مشاغل از همه ابزاری از جمله شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار استفاده می کنند نه به عنوان یک جایگاه همیشگی ، شبکه های اجتماعی صندلی اتوبوس عمومی است و شما مجبورید روزی در ایستگاهی پیاده شوید و جای خود را به کس دیگری بدهید اما وب سایت در حکم ماشین شخصی است با همه دردسرهایش ماندگار و همیشگی است.

ساماندهی

logo-samandehi

تماس با ما

در صورت علاقه میتوانید نظرات یا انتقادات و پیشنهادات یا سفارش کار خود را برای من ارسال کنید.

پیام
پیام شما ارسال شد.

Template Design:Dima Group