روح الله بلوردی هستم متولد 1357  ، فعالیت خود را در زمینه طراحی از دوره دبیرستان و با هنر نقاشی ، خوشنویسی و گرافیک شروع کردم بعد از آمدن به تهران در سال 76 و آشنایی با دوستان موسسه سبوح به گرافیک رایانه ای علاقه مند شدم و از سال 78 اولین آثار خود را با نرم افزار کورل فتو پینت و کورل دراو شروع کردم. در سال 96 در  رشته گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی بندرعباس فارغ التحصیل شده ام. هم اکنون به فعالیت در زمینه طراحی وب و طراحی فونت مشغول هستم.

اساس كار اين نرم افزار بر Bitmap بوده و برای ويرايش و خلق تصاوير طراحی شده ، اساس طراحی اين نرم افزار به وجود آوردن نرم افزار گرافيكی بودن كه عيوب ساير نرم افزار های گرافيكی را كمتر داشته يا اصلا نداشته باشد و با حد اقل امكانات حداكثر كارايی را از خود نشان دهد و راحت تر بتواند با كاربر خود ارتباط برقرار كند.اين نرافزار از رابط كاربری Microsoft‌ استفاده نموده كه كاملترين رابط كاربری و سهل ترين راه رسيدن به مقصود ميباشد.

 

در اين نرافزار ابزار های نا كارآمد ساير نرم افزار های گرافيكی مثل فتوشاپ يا حذف شده يا با هم تركيب شده اندبه اين صورت كه كاربر نيازی به تركيب چند ابزار برای انجام يك كار ندارد و ميتواند با انتخاب يك ابزار كار تمامی آن ابزار ها را انجام دهد به عنوان مثال نرم افزار فتوشاپ برای Transparency نياز به تر كيب 2 تا 3 ابزار مختلف را با هم دارد در حالی كه شما در فتو پينت با ابزار Transparency ميتوانيد اين كار را در جهات مختلف و به اشكال مختلف مثل بيضی و دايره و مسطتيل و هزاران شكل تركيبی ديگر انجام دهيد.

 

فرق عمده ديگر فتو پينت با ديگر نرم افزارهای گرافيكی داشتن نرم افزار های كمكی به صورت يك سوئيت كامل ميباشد كه به شما امكانات بيشتری را در طراحی ميدهد مثلا ابزاری مثل Trace امكان بازسازی آرم از روی يك تصوير با كيفيت پايين را ميدهد تا شما براحتی بتوانيد آرم را تا هر سايز كوچك و بزرگ نماييد، همچنين فتوپينت به شما امكان برقرای ارتباط با ساير نرم افزار های گرافيكی را نيز ميدهد به اين معنا كه شما هر گاه نخواستيد ميتوانيد فايل خود را با تمامی لايه هايش به يك نر افزار گرافيكی ديگر مثل فتوشاپ منتقل نماييد يا از آن فراخانی نماييد . كورل قادر است تا 72 پسوند مشترك بين PC و Macintosh را ايجاد يا ارسال و يا باز نمايد .

 

قدرت زياد اين نرم افزار در استفاده از رم و قطعات واقعا قابل ستايش است بحدی كه شما براحتی ميتوانيد فضای رم را برای خود تقسم بندی نموده و از Virtual Memory سيستم خود حداكثر استفاده را نماييد . شما همچنين ميتوانيد در فتو پينت ميز كار خود و كليد ها و منو بارها را به دلخوله بچينيد و اين چينش را هم بصورت يك فايل قابل انتقال ضبط نماييد ، همچنين شما براحتی ميتوانيد محيط كار خود را از فتو پينت به فتوشاپ تغيير دهيد تا با ديدن كليدهای جديد ( البته اگر كاربر فتوشاپ باشيد ) زياد گيچ نشويد. فتو پينت به شما اين جازه را ميدهد كه از افزودنی ها ی (Plug-In) ديگر نرم افزارهای گرافيكی نيز استفاده نماييد.

 

فوايد نرم افزار Corel Photo-Paint

نوع كار:

 

اين نرم افزار برای ويرايش يا ايجاد تصاوير خلق شده تا بتواند به شما اين امكان را بدهد كه تصاوير را روتوش بزنيد ، رنگی كنيد ، طرح های گرافيكی بكشيد و طراحی كنيد و اگر دوست داشيد برای خود انيميشن يا فيلمهای كوچك و Banner های تبليغاتی با پسوند های Gif و Avi بسازيد . واگر به فكر نون درآوردن با اون هستيد ميتونيد با اون تا سايز A2 پوستر و كاتالوگ و بروشور تهيه نماييد. اگر هم اهل وب و اينترنت هستيد ميتونيد ظاهر گرافيكی سايت تون را با اون طراحی كنيد و بعد پياده سازی نماييد مثل وبلاگ من.

 

آشنايی با بعضی از Mode های گرافيكی در Corel Photo-Paint :

 

1Bit Black & White = اين مود برای طراحی كارهای تكرنگ برای چاپ سيلك و ريسو كاربرد دارد.

 

8Bit Grayscale = اين مود برای ظراحی كارهای تك رنگ داری رنگهای سياه تا سفيد ميباشد ، فايده اين مود در طراحی كارهايی كه بايد كپی شود معلوم ميشود يا با پرينتر سياه و سفيد پرينت گرفته شود.

 

8 Bit Palette = اين مود برای طراحی انيميشن های Gif استفاده ميشود يا برای طراحی تصاوير سبك وب ، ديگر كاربرد اين مود در طراحی تصاوير بودن پشت زمينه يا شفاف می باشد.

 

24 Bit RGB = اين مود كه تقريبا معروفترين مود گرافيكی می باشد كاربدهای زيادی دارد بزرگترين كاربرد اين مود در طراحی تصاوير نمايشی بر روی كامپيوتر ها ميباشد.

 

32 Bit CMYK = اين مود آشنای تمامی كسانی است كه در حرفه چاپ مشغولند ، زيرا كارهای چاپی در ايران با اين مود كار شده و تقريبا پر كاربرد ترين مود چاپی در تصاوير دنيا ميباشد .

 

آشنايی با Resolution يا دقت كارهای گرافيكی :

 

72 Dpi = اين دقت در كارهای وب استفاده دارد و برای كار چاپی اصلا بدرد نميخورد.

 

96 Dpi = اين دقت برای نمايش تصاوير بر روی كامپيوتر و برای پشت زمينه ويندوز استفاده ميشود.

 

150 Dpi = اين دقت برای كارهای چاپی با چاپگر استفاده ميشود.

 

300 Dpi = اين دقت برای كارهای چاپی و بايگانی تصاوير استفاده ميشود .

ساماندهی

logo-samandehi

تماس با ما

در صورت علاقه میتوانید نظرات یا انتقادات و پیشنهادات یا سفارش کار خود را برای من ارسال کنید.

پیام
پیام شما ارسال شد.

Template Design:Dima Group